Dovolená v létě

V létě si naše apartmány moc neužijete.

Zábavy a krásné přírody je kolem spousta.

BIKEPARK

Lanovka na Zakletý zajišťuje provoz bikeparku. V současné době je otevřený červený trail s modrými alternativami v obtížných místech a připravuje se technický trail s černými prvky. Zapůjčit si můžete kompletní vybavení od kola až po chrániče.

Pumptracková dráha je v 18 km vzdáleném Deštném v O.h. Co neušetříte na pohonných hmotách, ušetříte na vstupném, vstup na dráhu je zdarma.

TURISTIKA a CYKLOTURISTIKA

Lanovka na Zakletý zajišťuje provoz bikeparku. V současné době je otevřený červený

Pěšky i na kole si můžete vybrat z mnoha možností, kam vyrazíte na výlet. V apartmánech budete mít k dispozici hned několik tipů kam na výlet, které průběžně doplňujeme. Zde bychom chtěli vypíchnout hlavní zajímavosti, které by si návštěvník Říček měl zaškrtnout na svém seznamu splněných turistických bobříků.

V blízkém i širokém okolí

Hlavní lákadla v okolí

Anenský vrch

Dostat se sem můžete pěšky i na kolech a to hned z několika směrů. Po modré trase z Říček, případně se můžete vyvézt autem nebo busem na Mezivrší a odtud se dát po červené. Po cestě narazíte hned na několik pevnůstek a když budete mít štěstí, můžete si některé s nich prohlédnout i zevnitř. Na konci cesty vás čeká krásný výhled z rozhledny Anny.

Masarykova chata na Šerlichu

Po Jiráskově cestě se můžete pěšky nebo na kole (i na běžkách) dostat přes Zakletý vrch na Masarykovu chatu, ze které je při pěkném počasí výhled na českou i polskou stranu. Výlet je to pro pěší delší (cca 16km), ale zato s vidinou dobrého občerstvení v závěru. A třeba zde potkáte i Rampušáka…..

Po cestě na Šerlich minete i Kunštátskou kapli. Barokní kaple s kruhovým půdorysem byla postavena na hřebeni r. 1760. Kaple sloužila jako místo k bohoslužbě dřevařských dělníků převážně z Tyrol, kteří byli do Orlických hor pozváni za prací.

Zemská brána

Asi 16 km od Říček je Zemská brána, kamenný most přes řeku Divokou Orlici s naučnou stezkou. Navíc si závěr procházky můžete zpříjemnit v Orlické chatě, kde dle mé paměti měli výborné pivo i jídlo.

Kostel v Neratově

Necelých 10 km chůze vás dělí od prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, který je unikátní svou částečně prosklenou střechou.

Pastvinská přehrada

Na výlet autem se v létě určitě vydejte na přehradu v Pastvinách (23 km). Můžete si půjčit loďku, šlapadlo nebo jen vykoupat na některé z místních pláží. Kolem přehrady je více možností, kde se občerstvit.

Aquapark Žamberk

Aquapark je vybaven plaveckým bazénem s dětským brouzdalištěm, skluzavkou, dvěma tobogány (79 m a 83 m), kamikatze (50 m), dětským pískovištěm, masážní vanou a bazénkem pro batolata s přihřívanou vodou. Příznivci sportu zde naleznou vyžití při plážovém volejbale, streetballu, stolním tenisu a aerobiku.

LANOVÉ CENTRUM

V těsné blízkosti skiareálu se v korunách stromů vzpíná lanový park, který je otevřený od května do září. Malé děti od 3 let mohou vyzkoušet své lezecké dovednosti v miniparku a ty starší na juniorském okruhu. Pro všechny nad 150 cm výšky je zde připraveno několik okruhů s až 80ti překážkami, z nichž některé jsou ve výšce 16 m nad spadaným jehličím. Máte na to zkusit adrenalinové sjezdy na gravitačních lanovkách?

GOLF

V Říčkách a okolí si můžete dopřát hned čtyři druhy golfového zážitku:

  • minigolf přímo u Hotelu Říčky (100 m)
  • 9-ti jamkové hřiště v Nebeské Rybné (5 km)
  • fotbalgolf v Nebeské Rybné s 18ti jamkami (5 km)
  • adventure golf a fotbalgolf v Deštném (18 km)

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

Asi 2 minuty chůze od apartmánů je krásné nové dřevěné hřiště pro menší děti s houpačkami všeho druhu, skluzavkou a překážkami.

Wellness Hotel Říčky

Vše na dosah ruky

A protože na horách člověku snadno vyhládne, je tu restaurace, která je
k dispozici nejen pro naše hosty, ale i pro ostatní návštěvníky Orlických
hor. Menu je připraveno tak, aby si tam každý našel to, na čem si
pochutná, od snídaně po večeři.

Dokonalé jídlo

Zastávka skibusu

Wellness

Apartmány Říčky

Apartmány V Klidu & V Pohodě v Orlických horách

Jste připraveni něco zažít? Přijeďte k nám a relaxujte v klidu a v přírodě.