Contact

Via Appia Antica,
224, 00179 Roma, Italy
Email: reservations@yourdomain.com
Phone: +88 (0) 101 0000 000

side-area-cards

Follow us

Okolí

  /  Okolí

SKIAREÁL

Ski centrum Říčky má perfektní zázemí a krom krásné přírody nabízí svým návštěvníkům pestrou škálu aktivit v zimě i v létě. Je skvělým výchozím bodem pro hřebenové turistické trasy a občerstvit se zde v létě můžete jak v restauraci, tak i v letním Apres Ski a v zimě i v boudách a stanech přímo u sjezdovky.

 

Areál byl v sezóně 2017/2018 vybaven zcela novými sněžnými děly TF8, což zajišťuje snadný a rychlý způsob zasněžování po celou zimní sezónu. Vyjedete-li lanovkou nebo vyběhnete na Zakletý vrch, můžete vybírat hned z několika upravovaných běžkařských tras.

Své děti můžete svěřit instruktorům z lyžařské školy a nebo sami využít moderní výcvikové louky s pohyblivým pásem (s následným relaxem v některém z barů).

V létě si můžete zapůjčit horské terénní tříkolky a koloběžky a frčet 1350 m dolů nebo vyzkoušet místní bikepark. Lanovkou vyvezou Vás a zdarma Vaše kolo a můžete si užít krásné hřebenové tratě třeba až do Deštného.

Od apartmánů jezdí do skiareálu skibus, jehož zastávka je minutu chůze od našeho pohodlného gauče.

Kompletní informace o skiareálu naleznete zde: www.skiricky.cz  … a je z čeho vybírat

 

BĚŽECKÉ TRATĚ

Do bílé stopy se můžete vydat ze Ski centra v Říčkách nebo přímo od apartmánů.

V okolí Říček je přes 40 km upravovaných běžeckých stop a navazují na ně další z ostatních orlických oblastí.

Přímo od apartmánů vede běžecká stopa, po níž se dostanete do Ski centra po 2,2 km – tedy co by sněhovou koulí dohodil.

Mezi známé říčské trasy patří tyto:

  • BUĎ FIT: Ski centrum – zdobnická cesta – Pěticestí – bunkrovka – Mezivrší – letohradská – Ski centrum. Délka 12 km
  • HŘEBENOVKA: Vrch Zakletý – Pěticestí – kapradinka – Homole – bunkrovka – Pěticestí – Vrch Zakletý. Délka 8 km
  • PŘÍSTUPOVÁ: Kostel (zast.bus) – Pedagogická fakulta – tobogán – Ski centrum. Délka 5 km
  • ZÁVODNÍ: Ski centrum – letohradská – Ski centrum. Délka 5 km
  • JIRÁSKOVA: Mezivrší – Panské pole (Hanička) – Rokytnice v O. h. Délka 12 km

BIKEPARK

Lanovka na Zakletý zajišťuje provoz bikeparku. V současné době je otevřený červený trail s modrými alternativami v obtížných místech a připravuje se technický trail s černými prvky. Zapůjčit si můžete kompletní vybavení od kola až po chrániče.

Pumptracková dráha je v 18 km vzdáleném Deštném v O.h. Co neušetříte na pohonných hmotách, ušetříte na vstupném, vstup na dráhu je zdarma.

TURISTIKA a CYKLOTURISTIKA

Pěšky i na kole si můžete vybrat z mnoha možností, kam vyrazíte na výlet. V apartmánech budete mít k dispozici hned několik tipů kam na výlet, které průběžně doplňujeme.

Zde bychom chtěli vypíchnout hlavní zajímavosti, které by si návštěvník Říček měl zaškrtnout na svém seznamu splněných turistických bobříků.

 

 

Anenský vrch – dostat se sem můžete pěšky i na kolech a to hned z několika směrů. Po modré trase z Říček, případně se můžete vyvézt autem nebo busem na Mezivrší a odtud se dát po červené. Po cestě narazíte hned na několik pevnůstek a když budete mít štěstí, můžete si některé s nich prohlédnout i zevnitř. Na konci cesty vás čeká krásný výhled z rozhledny Anny.

 

 

Masarykova chata na Šerlichu –po Jiráskově cestě se můžete pěšky nebo na kole (i na běžkách) dostat přes Zakletý vrch na Masarykovu chatu, ze které je při pěkném počasí výhled na českou i polskou stranu. Výlet je to pro pěší delší (cca 16km), ale zato s vidinou dobrého občerstvení v závěru. A třeba zde potkáte i Rampušáka…..

Po cestě na Šerlich minete i Kunštátskou kapli. Barokní kaple s kruhovým půdorysem byla postavena na hřebeni r. 1760. Kaple sloužila jako místo k bohoslužbě dřevařských dělníků převážně z Tyrol, kteří byli do Orlických hor pozváni za prací.

 

Zemská brána – Asi 16 km od Říček je Zemská brána, kamenný most přes řeku Divokou Orlici s naučnou stezkou. Navíc si závěr procházky můžete zpříjemnit v Orlické chatě, kde dle mé paměti měli výborné pivo i jídlo.

 

Kostel v Neratově – Necelých 10 km chůze vás dělí od prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, který je unikátní svou částečně prosklenou střechou.

 

 

Pastvinská přehrada – Na výlet autem se v létě určitě vydejte na přehradu v Pastvinách (23 km). Můžete si půjčit loďku, šlapadlo nebo jen vykoupat na některé z místních pláží. Kolem přehrady je více možností, kde se občerstvit.

 

Aquapark Žamberk – Aquapark je vybaven plaveckým bazénem s dětským brouzdalištěm, skluzavkou, dvěma tobogány (79 m a 83 m), kamikatze (50 m), dětským pískovištěm, masážní vanou a bazénkem pro batolata s přihřívanou vodou. Příznivci sportu zde naleznou vyžití při plážovém volejbale, streetballu, stolním tenisu a aerobiku.

LANOVÉ CENTRUM

V těsné blízkosti skiareálu se v korunách stromů vzpíná lanový park, který je otevřený od května do září. Malé děti od 3 let mohou vyzkoušet své lezecké dovednosti v miniparku a ty starší na juniorském okruhu. Pro všechny nad 150 cm výšky je zde připraveno několik okruhů s až 80ti překážkami, z nichž některé jsou ve výšce 16 m nad spadaným jehličím. Máte na to zkusit adrenalinové sjezdy na gravitačních lanovkách?

Kompletní informace: www.lanovyparkricky.cz

GOLF

V Říčkách a okolí si můžete dopřát hned čtyři druhy golfového zážitku:

  • minigolf přímo u Hotelu Říčky (100 m)
  • 9-ti jamkové hřiště v Nebeské Rybné (5 km)
  • fotbalgolf v Nebeské Rybné s 18ti jamkami (5 km)
  • adventure golf a fotbalgolf v Deštném (18 km)

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

Asi 2 minuty chůze od apartmánů je krásné nové dřevěné hřiště pro menší děti s houpačkami všeho druhu, skluzavkou a překážkami.

You don't have permission to register